Harley Benton D-120BK

Harley Benton
439,00 RON
Chitara acustica Harley Benton D-120 Black.
In stoc

Durata de livrare: 7 zile

Limita stoc
Adauga in cos
Cod Produs: PS-157818 Ai nevoie de ajutor? 0740036008
Adauga la Favorite Cere informatii
  • Descriere
  • Caracteristici
  • Review-uri (0)
  • FAQ

Chitară acustică

  • Tip: Dreadnought

  • Față: molid

  • Ranforsare: X-Bracing

  • Corp și laterale: Sapele

  • Gât: Nyatoh

  • Tastieră: Jatoba

  • Marcaje pe tastieră: puncte

  • Construcție tip Dovetail

  • Profil modern al gâtului în formă de „C”

  • Binding de culoare crem pe corp și gât

  • Lungime scală: 650 mm

  • 20 de taste

  • Lățime prăguș: 42,5 mm

  • Punte: Roseacer

  • Chei de acordaj turnate, cromate

  • Corzi din fabrică: .012 – .053

  • Culoare: Black

  • Finisaj: lucios (High-Gloss)

Informatii conformitate produs

Producator: Harley Benton

Daca doresti sa iti exprimi parerea despre acest produs poti adauga un review.

Review-ul a fost trimis cu succes.

Harley Benton D-120 este o chitară pentru începători?

Da. Este potrivită pentru începători și pentru cei care caută o chitară acustică accesibilă pentru studiu și acompaniament.

Ce dimensiune are Harley Benton D-120?

Este o chitară acustică de dimensiune standard, cu corp Dreadnought și scală de 650 mm.

Din ce lemn este realizată Harley Benton D-120?

Chitara are față din molid, spate și laterale din Sapele, gât din Nyatoh și tastieră din Jatoba.

Harley Benton D-120 este electro-acustică?

Nu. D-120NT este o chitară acustică și nu dispune de sistem electronic/pickup integrat.

Pentru ce stiluri muzicale este potrivită?

Formatul Dreadnought o face potrivită pentru pop, rock acustic, folk, country, acompaniament vocal și strumming.

Ce corzi folosește Harley Benton D-120?

Din fabrică este echipată cu un set de corzi .012 – .053.

Compara produse

Trebuie sa mai adaugi cel putin un produs pentru a compara produse.

A fost adaugat la favorite!

A fost sters din favorite!